Przeglądy rejestracyjne pojazdów

– stacje kontroli –

Bajkowa stacja metra

Stacje metra nie muszą być brzydkie i szare. Dowód? Bajkowa stacja Toledo w Neapolu, która osiągnęła miano jednej z najładniejszych stacji metra w Europie.

To wszystko za sprawą projektu „Stacje Sztuki”, którego głównym założeniem jest wyprowadzenie sztuki z galerii i muzeów. W ten sposób, jadąc neapolitańskim metrem, można podziwiać dzieła prawie setki artystów.

Jednak za perełkę wśród dzieł uważa się stację Toledo, która została otwarta w sierpniu 2012 roku. Podróżujący mogą się tam poczuć niczym bohaterowie nowoczesnej wersji Królowej Śniegu.

Jadący ruchomymi schodami mogą podziwiać futurystyczny krater pokryty świecącymi drobinkami. Na ścianach korytarzy przedstawiono postaci z mitologii oraz osoby związane z Neapolem.

Sceny nawiązują do najważniejszych wydarzeń z historii miasta i okolic. Kolorystyka stacji nawiązuje do barw żywiołów – czerń jako ziemia, błękit – woda, brąz – skały.

Można powiedzieć, że chodzenie po peronach to podróż między lądem a morzem. Stacja Toledo jest tak imponująca, że codziennie odwiedzają ją setki turystów, tylko po to by móc przespacerować się korytarzami i zrobić zdjęcie.

funkcje.aktualne-mapy.com.pl
zabkowicki.powiat.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.