Przeglądy rejestracyjne pojazdów

– stacje kontroli –

Co to jest DPF

Osoby użytkujące na co dzień samochody zasilane paliwami płynnymi wciąż należą do zdecydowanej większości i trzeba powiedzieć sobie jasno, że jeszcze długo będziemy mieli do czynienia z takim stanem rzeczy. Ewolucja rynku aut elektrycznych czy nawet hybryd postępuje raczej powoli, na co wpływ ma wiele czynników. Przede wszystkim fakt, że rozwiązania te są kosztowne i w wielu krajach na świecie brakuje odpowiedniej infrastruktury, dzięki której możliwe byłoby powszechne korzystanie z tego rodzaju pojazdów. Póki co są one niszowe.

Fakt, że użytkowane są przede wszystkim auta napędzane silnikami spalinowymi powoduje, że filtry cząstek stałych montowane w tych pojazdach mają bardzo duże znaczenie z punktu widzenia ich pracy. Ważne jest, aby wywiązywały się ze swoich zadań. Przede wszystkim trzeba zadawać sobie sprawę z tego, że układ wydechowy każdego samochodu powinien być wyposażony w specjalny filtr. Część osób zastanawia się, co to jest DPF, tymczasem odpowiedź na to pytanie jest w miarę prosta.

To właśnie filtr, jaki pod tą nazwą jest powszechnie stosowany w pojazdach napędzanych silnikiem diesla. Spełnia on jedno podstawowe zadanie – wyłapuje cząsteczki stałe, głównie w postaci sadzy. W tej z kolei znajduje się bardzo szeroka gama szkodliwych związków chemicznych z metalami ciężkimi na czele.

Filtry miały i mają wielkie znaczenie dla środowiska

Potencjał kryjący się w rozwiązaniach filtrujących był i jest bardzo duży, a ich praktyczne walory są konkretne.

Dzięki sprawnie działającym filtrom można pozytywnie oddziaływać na stan powietrza i całej planety. Żyjemy w czasach, w których sporym problemem jest czystość powietrza, przede wszystkim na terenie miast. Normy stężenia pyłów zawieszonych są coraz częściej przekraczane, na co wpływ mają również auta z niesprawnymi układami filtrującymi. Stąd tak istotne jest, aby elementy te były poddawane regularnym przeglądom technicznym.

wycinanie dpf Zaawansowany analizator spalin silników wysokoprężnych

Dzięki nim będą działać jak należy. Kierowca korzystający z pojazdu na co dzień nie musi mieć szczegółowej wiedzy na temat działania układu wydechowego, choć powinien mieć wiedzę elementarną. Ta zakłada między innymi to, że bez sprawnego filtra nie ma mowy o bezpiecznym dla środowiska użytkowaniu auta. Dotyczy to nie tylko pojazdów osobowych, ale też modeli ciężarowych, autobusów czy maszyn rolniczych.

Dlatego trzeba stawiać na optymalizację i działania serwisowe, bo dzięki nim pytanie, co to jest DPF, nie będzie kłopotliwe. Trzeba wiedzieć, że filtry mają duże znaczenie, a zapewnienie im efektywnej pracy to obowiązek wszystkich kierowców.

skup katalizatorów w Warszawie
zabkowicki.powiat.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.