Przeglądy rejestracyjne pojazdów

– stacje kontroli –

Dziecko w foteliku

Ponieważ rynek producentów zajmujących się produkcją fotelików samochodowych jest bardzo rozbudowanym, a wielorakość dostępnych modeli bardzo duża, dlatego też wprowadzono stosowne przepisy dotyczące tychże produktów.

Głównym powodem, dla którego powstały takowe obostrzenia jest fakt ujednolicenia, można by rzec, że przede wszystkim uniknięcia dowolności w tejże kwestii, to znaczy w kwestii bezpieczeństwa stosowanych w tych produktach rozwiązań.

Aby rozpoznać znak homologacyjny umieszczany na poszczególnych produktach, tak naprawdę musimy wiedzieć, czego mamy szukać.

W Polsce obowiązuje znak odwróconego trójkąta z umieszczoną w środku literką „B”.

To właśnie on potwierdza uzyskanie pozytywnej opinii homologacyjnej każdego z fotelików, a co za tym idzie spełnienie przez niego podstawowych norm bezpieczeństwa. Jeśli natomiast przewozimy dziecko motocyklem, to musimy użyć dziecięce kaski motocyklowe.

Jeżeli planujemy zakup fotelika zwróćmy więc uwagę na wspomniany powyżej certyfikat, dzięki niemu uzyskamy także pewność, że dany produkt wykonany jest z odpowiednich materiałów i dostosowany do wieku dziecka.

zabkowicki.powiat.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.