Przeglądy rejestracyjne pojazdów

– stacje kontroli –

Filmy drogi a kultowe samochody

Na cenę rynkową klasycznych modeli zabytkowych samochodów wpływ mają bardzo różne czynniki. Wiadomo, że liczy się ich wiek, ilość dostępnych na rynku sztuk czy też marka producenta. Jest jeszcze jeden czynnik, o którym czasami się zapomina.

Są takie auta, które zostały w pewien sposób wypromowane przez popkulturę. Chodzi tutaj na przykład o pojazdy, którymi poruszali się bohaterowie kultowych filmów drogi. Oczywiście, większość z tych aut jest amerykańskiej produkcji, ponieważ to głównie Amerykanie kręcili wspomniane wyżej filmy.

Oczywiście, do filmu, w którym samochód jest właściwie jednym z głównych bohaterów, nie bierze się byle jakich modeli. Są to najczęściej i tak już popularne i cenione pojazdy, a kino tylko nieznacznie podnosi ich wartość rynkową. Można spojrzeć na to zjawisko, jak na pewną formę promocji.

Oczywiście, większość reżyserów filmów drogi nie planowała reklamować określonej marki czy też określonego modelu. Nie zmienia to w niczym faktu, że popkultura wypromowała już niejedno auto.

zabkowicki.powiat.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.