Historia Irlandzkiej flagi

Kolory widoczne na fladze Irlandii, podobnie jak te, które znajdują się na flagach innych narodów, niosą za sobą głębsze znaczenie. Kolor zielony znajdujący się na fladze interpretowany jest jako reprezentacja katolików. Kolor pomarańczowy ma natomiast oznaczać protestantów, a biały – nieustanne dążenia do pokoju między nimi. Flaga ta odegrała w historii Irlandii bardzo dużą rolę.

http://katalizatory-zachodniopomorskie.com.pl/ Profesjonalne analizatory spalin o ergonomicznych wymiarach

Jest symbolem niezależności Republiki Irlandii od korony Brytyjskiej. Wcześniej stosowano bowiem tzw. krzyż św. Patryka, który był symbolem kościoła anglikańskiego.

Flaga, którą stosowano wówczas była niezgodna z tym jak ukształtowało się społeczeństwo Irlandzkie. Irlandia dążąc do pełnej autonomii i uwalniając się spod władzy Angielskiej uznała w 1922 r. flagę potocznie zwaną Irish Tricolour za oficjalny symbol swojego państwa. Istnieje również kilka innych flag będących nadal w użyciu, choć przestały być symbolem całego państwa.

Charakterystyczna harfa na zielonym tle stała się symbolem marynarki wojennej. Istnieje również flaga czterech prowincji, która reprezentuje całą wyspę.

https://taternik-sklep.pl/