Przeglądy rejestracyjne pojazdów

– stacje kontroli –

Kontrola prędkości podczas wyścigów Formuły 1

Czy możliwe jest, aby podczas wyścigów samochodowych Formuły 1, obowiązywały jakiekolwiek ograniczenia związane z prędkością osiąganą przez samochody? Może wydawać się to zaskakujące, ale tak! Podczas wyścigów Formuły 1 obowiązują ograniczenia prędkości, jednak dotyczą one jedynie alei serwisowej, na której maksymalna dozwolona prędkość wynosi 80 km/h lub 60 km/h, w zależności od toru oraz ukształtowania wyjazdu z boksu.

Na całej długości zarówno dojazdów, jak i wyjazdów z boksów, zainstalowane są elektroniczne urządzenia pomiarowe, mające na celu kontrolowanie prędkości bolidów.

W przypadku przekroczenia dozwolonej prędkości, kierowca otrzymuje karny czas.

W przypadku przekroczenia prędkości podczas jazdy próbnej, karą najczęściej jest grzywna wynosząca 200 euro za każdy przekroczony kilometr.

Jest to kara proporcjonalna do wagi przewinienia.

Aby zapobiec tym wykroczeniom, konstruktorzy wyposażyli swoje bolidy w ograniczniki prędkości, mające na celu pomóc kierowcom w zachowywaniu dopuszczalnej prędkości.

Ograniczniki te znajdują się na kierownicy pod postacią przycisków, które powinny zostać użyte przez kierowcę przed wjazdem do boksu.

Bardzo często zdarza się jednak tak, że kierowcy zwyczajnie zapominają o tym magicznym guziku i przekraczają dozwoloną prędkość.

www.konfraternia.com.pl
zabkowicki.powiat.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.