Przeglądy rejestracyjne pojazdów

– stacje kontroli –

Lot nad głowami plażowiczów

Nie lada atrakcją, ale i panicznym strachem, zarówno dla turystów, jak i dla załogi, może być lądowanie na francuskiej wyspie Saint-Barthelemy na Karaibach. Port lotniczy Gustawa III dzięki niezwykłemu położeniu jest marzeniem wielu spotterów, czyli osób, które fascynują się fotografowaniem i obserwowaniem samolotów.

Pas startowy ma długość zaledwie 650 m i zaczyna się u podstawy łagodnego zbocza, a kończy na plaży. Taka niezwykła lokalizacja sprawia, że samoloty startują tuż nad głowami opalających się plażowiczów, co daje niesamowite wrażenia zarówno osobom znajdującym się na pokładzie samolotu, jak i tym na lądzie.

Turystom może wydawać się, że samoloty lecą tak nisko, jak gdyby były na wyciągnięcie ręki. Lądowanie jest trudniejsze, ponieważ podczas lądowania zejście jest bardzo strome, a samoloty przelatują bardzo nisko, tuż nad ulicą i rondem na wzgórzu.

Również dużym utrudnieniem są silne wiatry. Tylko wykwalifikowani piloci poradzą sobie z wylądowaniem i manewrowaniem w takich warunkach.

Rankingi pokazują, że jest to 3. najniebezpieczniejsze lotnisko na świecie.

zabkowicki.powiat.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.