Przeglądy rejestracyjne pojazdów

– stacje kontroli –

Motocykle

Poza samochodami, samochodami uprzywilejowanymi, czy też tymi podróżującymi z dodatkową przyczepką, na naszych drogach poruszają się także i pojazdy jednośladowe. Tak naprawdę z roku na rok zauważamy tendencję rozwojową w tejże branży, skutkującą coraz większą ilością motocykli przejeżdżających koło nas. Podobnie jak w przypadku samochodów, także i motocykle muszą być cyklicznie poddawane przeglądom.

Zobacz jak działa odcinkowy pomiar prędkości i gdzie Nowoczesny analizator spalin silników iskrowych

Rozpoczynając oczywiście od tego pierwszego, czyli rejestracyjnego, nowe maszyny poddawane są przeglądom, z taką samą częstotliwością, jak i samochody osobowe. Nowy motocykl przez pierwsze trzy lata dopuszczony jest do ruchu dzięki badaniom rejestracyjnym, następnie wykonuje się pierwszy przegląd techniczny, kolejny po dwóch latach. Po tym czasie, rok rocznie, właściciel takiego pojazdu zobowiązany jest do odwiedzenia stacji kontroli pojazdów i dokonania technicznego przeglądu.

W końcu motocykle to takie same pojazdy jak każde inne, korzystają z takich samych uprawnień na naszych drogach i podlegają tym samym prawom dotyczącym eksploatacji. Nigdy więc nie zapominajmy, że muszą być one szczególnie sprawne technicznie, gdyż fakt, iż są jednośladami stanowi większe zagrożenie dla życia człowieka. W szczególności taki proceder należy uwzględnić w dużych miastach, takich jak Kraków, Warszawa, czy Poznań. Gadżety motocyklowe, takie jak nawigacja GPS, czy inny osprzęt elektroniczny mogą wymagać dodatkowego sprawdzenia.

www.efs.net.pl
zabkowicki.powiat.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.