Przeglądy rejestracyjne pojazdów

– stacje kontroli –

Nigdy nie na kolanach

Przewożenie dziecka w aucie, co to dla nas oznacza? Oznacza przede wszystkim odpowiedzialność, nie tylko za siebie, ale także i za tego małego człowieka, który będąc tak naprawdę bardzo bezbronnym, nie tylko nam ufa, że nie pozwolimy, aby stała się jemu jakakolwiek krzywda, ale sam z siebie nie zdaje sobie sprawy z czyhających niebezpieczeństw.

Dlatego też pamiętajmy, iż pierwszą i podstawową zasadą stosowaną w naszym codziennym życiu, w trakcie podróży samochodem jest fakt, iż nigdy nie przewozimy dziecka na kolanach.

Po mimo, iż wydaje nam się, że będzie to dla niego bezpieczne, że damy radę w ten sposób je zabezpieczyć i ochronić, niestety tak wcale nie jest.

W sytuacji wypadku samochodowego, a nawet i zwykłej stłuczki, nie mamy szans na utrzymanie malca na własnych kolanach, co oznacza, iż wypada ono z fotela i poddawane jest oddziaływaniu najróżniejszych sił.

Nigdy nie wolno trzymając dziecko na kolanach zapinać się pasami bezpieczeństwa.

Takowe rozwiązanie nie jest bezpieczne w żadnym względzie.

Zarówno nacisk własnego ciała jak i ciała będącego pod plecami dziecka, spowoduje, że z każdej strony może ono zostać zgniecione.

zabkowicki.powiat.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.