Przeglądy rejestracyjne pojazdów

– stacje kontroli –

Piwo irlandzkie

Mieszkańcy Wysp Brytyjskich znani są ze swojego zamiłowania do napoju alkoholowego jakim jest piwo. Irlandczycy w tej kwestii nie odbiegają od Anglików i Szkotów, a marki piwa tworzone przez Irlandczyków znane są na całym świecie.

Irlandia słynie przede wszystkim z piw typu Ale wytwarzanych w procesie górnej fermentacji drożdży oraz stout czyli ciemnych piw ważonych z palonego słodu. Obecnie piwa typu Ale są przede wszystkim częścią lokalnego folkloru i przygotowywane są w oparciu o „style narodowe” przez browary całego świata.

Charakterystyczną cechą tego typu piwa jest o wiele bardziej zlożony smak niż ten, który posiadają popularniejsze lagery. Drugi typ piwa, czyli ciemny stout jest bardzo popularny wśród mieszkańców wyspy.

Najbardziej znane marki to Guiness i Murphy’s Irish Stout, które cieszą się niesłabnącą sławą również na terenach europy kontynentalnej i w innych rejonach świata. Istnieje kilka różnych rodzajów stoutów.

Stout był podobno ulubionym rodzajem piwa carycy Katarzyny Wielkiej, która sprowadzała je z Wielkiej Brytanii na swój dwór cesarski. Z racji tego, że piwo czekała bardzo długa podróż, piwo cechowała duża zawartość alkoholu oscylująca między dziewięcioma a dziesięcioma procentami.

zabkowicki.powiat.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.