Przeglądy rejestracyjne pojazdów

– stacje kontroli –

Polacy w Irlandii

Irlandia stała się drugą ojczyzną Polaków. Jest to kraj, do którego swego czasu przyjeżdżało najwięcej obywateli naszego kraju decydujących się na emigrację. W 2008 roku w Irlandii przeprowadzono zostało badanie, kóre dotyczyć miało integracji emigrantów z ludnością miejscową.

Irlandczycy pozytywnie wypowiadali się o Polakach jako o narodzie ciężko pracującym, doceniając wkład pracy Polaków. Polsko-irlandzkie małżeństwa są coraz częstsze co również pozytywnie wpływa na wizerunek Polaków w Irlandii jako emigrantów chcących integrować się z rdzennymi mieszkańcami wyspy. Głownymi skupiskami Polonii w Irlandii są przede wszystkim duże miasta takie jak Dublin, Cork czy Limerick.

Polacy migrują na zieloną wyspę przede wszystkim z przyczyn zarobkowych. W Irlandii według danych z 2011 roku istnieje pięć bezpłatnych szkól, które zajmują się edukacją polskich dzieci. Największymi negatywami jakie zarzuciły Polakom między innymi media Irlandzkie były np.

nieprzemyślane poruszanie się samochodami. Polacy będąc w Irlandii, w której panuje ruch lewostronny w dalszym ciągu poruszali się samochodami z kierownicą po lewej stronie.

zabkowicki.powiat.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.