Przeglądy rejestracyjne pojazdów

– stacje kontroli –

Przeglądy rejestracyjne samochodów

Każdy z właścicieli, posiadaczy jakiegokolwiek samochodu funkcjonującego na naszych drogach, zobowiązany jest do cyklicznego sprawdzania jego parametrów, pozwalającego na dopuszczenie do ruchu drogowego. Zastanówmy się, więc na czym polegają tego rodzaju przeglądy i czemu mają służyć.

Jak już zostało wspomniane, aby samochód uzyskał uprawnienia dopuszczające do uczestnictwa w ruchu drogowym, musi on przejść badania wynikające z terminarza przeglądów samochodów. Służą one przede wszystkim dokładnemu sprawdzeniu podstawowych parametrów pojazdu, które zapewniają bezpieczeństwo, a mianowicie: sprawność oraz prawidłowe ustawienie świateł, pełna funkcjonalność hamulców, ilość spalin wydostająca się z rury wydechowej.

Sprawdza się oczywiście stan ogumienia, będący jednym z czynników zapewniających bezpieczeństwo jazdy. Znaczenie ma także wygląd szyb, które nie mogą być popękane a także ogólny stan samochodu.

Wszystkie te parametry mają znaczenie i stanowią o dopuszczeniu ich do ruchu, oraz o tym żeby na naszych drogach poruszały się tylko samochody sprawne..

skup katalizatorów Biała Podlaska
zabkowicki.powiat.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.