Przeglądy rejestracyjne pojazdów

– stacje kontroli –

Przyczepy samochodowe

Niezależnie od naszych samochodów, dla których wykonywane są przeglądy czy to rejestracyjne czy też późniejsze, techniczne, nigdy nie zależy zapominać o jeszcze jednym ważnym szczególe. Jest nim fakt, iż stosunkowo często samochody wykorzystujemy do przewozu dodatkowych rzeczy.

Korzystamy wtedy z dodatkowej opcji, jaką jest przyczepka. Przyczepa samochodowa, będąca zintegrowaną, choć przecież dodatkową częścią samochodu, także wymaga posiadania dokumentu uprawniającego do wykorzystywania jej na naszych drogach. Jeżeli przewozimy wrażliwe materiały, warto zaopatrzyć się w trwałe i niezawodne plandeki w Stęszewie.

Każda z przyczep, która przystosowywana jest do przewożenia ładunków lżejszych, która sama w sobie zaliczana jest do kategorii lżejszych, czyli takich o całkowitej masie siedemset pięćdziesięciu kilogramów, nie wymaga dokonywania cyklicznych przeglądów technicznych. Zobowiązane są do nich natomiast wszystkie inne rodzaje przyczep.

Poza pierwszym badaniem, będącym tak naprawdę rejestracyjnym, każde kolejne jest cyklicznym, tak samo jak w przypadku samochodów i zawsze należy je wykonywać w uprawnionej do tego stacji kontroli pojazdów..

zabkowicki.powiat.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.