Przeglądy rejestracyjne pojazdów

– stacje kontroli –

Solidne poszycie

Wytrzymałość statku czy jachtu ma bardzo duże znaczenie dla trwałości użytkowania konkretnego modelu. Zakładamy bowiem, że maszyna, która opuszcza stocznię i trafia w ręce właściciela będzie mu służyć długie lata.

Luksusowe jednostki kosztują wiele i nawet bardzo zamożni ludzie nie chcą ich kupować co chwila – lepiej uczynić to raz, a dobrze. W tym właśnie celu produkcję zleca się najlepszym zakładom, które są w stanie nie tylko wykonać doskonały projekt, ale też zadbać o zastosowanie najlepszych materiałów.

Poszycie statku ma znaczenie strategiczne, ponieważ uszkodzenia czy korozja mogą szybko sprawić, że nie będzie on zdatny do rejsów. Naprawa zawsze jest w takich sytuacjach problematyczna, ponieważ nie ma pewności co do trwałości takich reperacji.

Poszycie musi być odporne na czynniki zewnętrzne, zwłaszcza wywołane kontaktem z wodą. Stąd w użyciu są specjalne lakiery oraz powłoki, które nie tylko zabezpieczają przed uszkodzeniami, ale również zmniejszają opór statku i sprawiają, że płynie szybciej i ma większą wyporność.

zabkowicki.powiat.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.