Przeglądy rejestracyjne pojazdów

– stacje kontroli –

System klimatyzacji w aucie

Jeszcze nie tak dawno temu uważano, że klimatyzacja występuje wyłącznie w luksusowych autach, zarezerwowanych tylko dla najbogatszych. Obecnie nikogo nie dziwi już wprowadzenie go do samochodów, dostępnych dla przeciętnych użytkowników.

Co ciekawe, jego działanie ma nie tylko wpływać na komfort jazdy, ale także na jej bezpieczeństwo – w końcu człowiek lepiej funkcjonuje w pomieszczeniu, zaopatrzonym w klimatyzację, tym samym więc szybciej reaguje i jest spokojniejszy. System samochodowej klimatyzacji jest złożony z dwóch obwodów – niskiego oraz wysokiego ciśnienia.

Ciepło, które wytwarza się przy sprężaniu powietrza, odbiera z układu skraplacz, owiewany podczas jazdy. Klimatyzację można podzielić na systemy manualne i automatyczne.

Każdy model, niezależnie od firmy, posiada kilka elementów, niezbędnych do sprawnego funkcjonowania urządzenia. Osuszacz ma za zadanie w sprawny oraz szybki sposób usuwać wilgoć z układu.

Ważne są również wymieniane już wcześniej skraplacz i chłodnica. Poza tym, trzeba również wymienić kompresor, który napędza pasek klinowy, uchodzący bezpośrednio z silnika pojazdu.

http://katalizatory-slaskie.pl/bielsko-biala.html
zabkowicki.powiat.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.