Twierdza Hohensalzburg

Miejscem, które z pewnością warto odwiedzić będąc w Austrii jest Twierdza Hohensalzburg. Jest to wyjątkowy obiekt nie tylko ze względu na architekturę, ale również pod kątem historycznym. Trzeba bowiem pamiętać, że miejsce to powstało w XI wieku. Początkowo twierdza miała niewielkie rozmiary. Z czasem została jednak rozbudowana aż do obecnej formy.

Twierdza ta zaliczana jest do obiektów muzealnych. Stanowi jedną z największych atrakcji austriackich. Ze względu na okazałość tego obiektu, zwiedzenie wszystkich zakamarków może zająć nawet kilka dni. W pierwszej kolejności warto jednak udać się do Wysokiego Zamku. W miejscu tym ujrzymy niesamowite komnaty książęce, które wykonane zostały zgodnie ze stylem gotyckim.

Warto udać się także do muzeum, w którym poznamy historię Twierdzy Hohensalzburg. Twierdza znajduje się na wzniesieniu. Dostać można się na nią na dwa sposoby. Jednym z nich jest piesza wycieczka po krętych ścieżkach. Bardziej niecierpliwi turyści mogą skorzystać z kolejki linowej, która uruchomiona została już w XIX wieku.