Przeglądy rejestracyjne pojazdów

– stacje kontroli –

Tworzymy konspekt

Część studentów rezygnuje z pisania konspektu dla swojej pracy magisterskiej. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy promotor tego od nich nie wymaga. Warto jednak podjąć ten trud mimo wszystko, ponieważ korzyści płynące ze sporządzenia konspektu przewyższają włożony w to wysiłek.

W gruncie rzeczy konspekt jest planem naszej pracy. Porządkuje on dotychczasową wiedzę, jak też nasze wyobrażenia o pracy. Bazując na nim możemy przyjąć jakąś strategię działania, która pozwoli wypełnić dość ogólne jeszcze hasła realną treścią.

Mając gotowy konspekt w ręku opłaca się pokazać go promotorowi (również wtedy, gdy nie ma takiego wymogu). Nasz naukowy opiekun doceni naszą ambicję, a przy tym udzieli szeregu cennych wskazówek. Na wczesnym etapie dowiemy się, co robimy źle i jakie inne wątki powinniśmy uwzględnić w poszczególnych częściach pracy.

W każdym konspekcie muszą znaleźć się takie elementy jak problem badawczy, przedmiot badania czy cele badawcze. Nie może również zabraknąć założeń teoretycznych oraz stawianej hipotezy.

www.modnenagrody.pl
zabkowicki.powiat.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.