Przeglądy rejestracyjne pojazdów

– stacje kontroli –

Wyjątkowość samochodów z USA

Tu w Europie bardzo szanujemy dorobek naszej motoryzacji. Cenimy znaczące osiągnięcia Niemców, Włochów czy Francuzów i rzeczywiście mamy w tym zakresie powody do dumy.

Jednak amerykańskie samochody są na tyle inne, na tyle odbiegają od tego, co stanowi normę na europejskich drogach, że budzą one ogromne zainteresowanie. Jest tak również dlatego, że typowych przedstawicieli amerykańskiej myśli motoryzacyjnej nie ma w Europie wielu.

Naprawdę oryginalne maszyny trzeba sprowadzać bezpośrednio zza oceanu, bo mainstreamowe modele są często wytwarzane na licencji. Amerykanie zawsze przywiązywali wagę zarówno do sfery technicznej, jak i wyglądu swoich samochodów.

Wiele z nich wyewoluowało z modeli pierwotnie dedykowanych wojsku – chodzi szczególnie o auta terenowe, które pierwotnie były projektowane i wytwarzane z myślą o potrzebach armii USA. Inne natomiast stanowiły pole do popisu dla amerykańskich designerów, którzy usiłowali przelać na karoserię swoją amerykańską wizję wzornictwa.

Dlatego właśnie wiele amerykańskich aut wygląda trochę cukierkowo, czasami nazbyt efektownie. Oddają jednak tamtejszy sposób myślenia.

zabkowicki.powiat.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.