Przeglądy rejestracyjne pojazdów

– stacje kontroli –

Zalecane szczepienia

Przed wyjazdem na Wyspy Bahama zaleca się wykonanie kilku szczepień przeciwko określonym chorobom zakaźnym. Osoby, które planują spędzić wakacje na Wyspach Bahama powinny przede wszystkim zaszczepić się przeciwko Wirusowemu Zapaleniu Wątroby typu A.

Jest to ważne szczególnie w przypadku ryzyka spożywania zakażonej wody lub żywności. Warto jest się także zaszczepić na dur brzuszny, którego mogą wywołać te same czynniki, które powodują WZW typu A.

Turystom udającym się na Wyspy Bahama zaleca się także szczepienie przeciwko błonicy/tężcowi, odrze lub różyczce. Warto jest także być zaszczepionym przeciwko wściekliźnie.

Siatka bagażnika pomoże Ci zabezpieczyć bagażnik

Szczepienia należy wykonać minimum 4 tygodnie przed planowanym wyjazdem. Wszystkie z wyżej wymienionych szczepień wykonuje się u osób dorosłych i zdrowych.

W przypadku osób przewlekle chorujących i kobiet w ciąży należy zgłosić się do lekarza, który dobierze indywidualnie rodzaj szczepienia. Należy też pamiętać o tym, że jeżeli turysta przed przyjazdem na Wyspy Bahama odwiedził kraj, w którym odnotowuje się zachorowania na żółtą gorączkę, to powinien być także zaszczepiony przeciwko tej chorobie i posiadać Międzynarodowe Świadectwo Szczepień.

zabkowicki.powiat.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.