Przeglądy rejestracyjne pojazdów

– stacje kontroli –

Zamek w Bojnicach

Każdy, kto wybiera się w podróż na Słowację, koniecznie powinien udać się do Bojnic. W miejscowości tej znajduje się jeden z najpiękniejszych zamków, który co roku odwiedzany jest przez miliony turystów z całego świata. Uznanie budzi przede wszystkim bajkowa wręcz architektura. Przez wielu zwiedzających zamek ten nazywany jest baśniowym.

Sprawdź nasze Części alfa romeo 164 już teraz

Aby się o tym przekonać trzeba go ujrzeć osobiście. Początki tego niezwykłego zamku sięgają XI wieku. Wówczas to zamek ten był w posiadaniu uznanych rodów szlacheckich. Gruntowna przebudowa nastąpiła dopiero w XIX wieku.

Ówczesny właściciel zamku zapragnął, żeby obiekt przypominał wyglądem najznamienitsze zamki położone nad Loarą. Na terenie zamku można znaleźć muzeum artystyczno-historyczne, które z pewnością warto zwiedzić. Jednym z tego powodów są meble oraz przedmioty artystyczne, które wykonane zostały w XIX i XX wieku. Warto wspomnieć o cyklicznie odbywających się imprezach, z których najbardziej znaną jest Międzynarodowy Festiwal Duchów i Straszydeł.

zabkowicki.powiat.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.